Alarmy, kamery i systemy przeciwpożarowe – oferta

Bezprzewodowe alarmy i kamery do monitoringu wizyjnego

Sygnalizacje włamania i napadu, czyli alarmy są pewną formą ochrony przed nieproszonymi gośćmi. Czasami już sama widoczność atrap zainstalowanych kamer czy czujników ruchu wystarczy, żeby zniechęcić przestępców do wejścia na teren budynku lub posesji. Największe poczucie bezpieczeństwa daje jednak instalacja autentycznego systemu alarmowego, który w porę ostrzeże nas przed próbą włamania.Obok standardowych sygnalizacji włamania i napadu oferujemy najnowsze rozwiązania technologiczne w zakresie instalacji alarmów oraz monitoringu. Są to skuteczne systemy bezprzewodowe, które działają na baterie lub akumulatory, a komunikują się za pośrednictwem fal radiowych w transmisji cyfrowej. Ich instalacja nie wymaga rozprowadzenia połączeń kablowych. Między innymi z tego powodu systemy bezprzewodowe są świetną propozycją dla osób, które montaż alarmu i monitoringu w domu czy firmie odłożyły podczas budowy obiektu na później. Zachęcamy też do sprawdzenia, jakie nowości technologiczne pojawiły się na rynku po zainstalowaniu już zabezpieczeń w Państwa obiekcie – na przykład podczas serwisowej wizyty technika chętnie odpowiemy na Państwa pytania.Proponujemy Państwu dołączenie do grona naszych klientów lub rozszerzenie współpracy w ramach naszej oferty usług. Branża security, przede wszystkim od strony technologicznej, rozwija się w błyskawicznym tempie. Na rynek wprowadzane są nowe produkty, których funkcją jest poprawa bezpieczeństwa i nadzoru czy po prostu zwiększenia komfortu prywatnych użytkowników lub uporządkowania pracy w firmach. W SPG24 sięgamy po najnowsze rozwiązania systemów bezpieczeństwa, oferujemy ich instalację, naprawę oraz serwis.

Instalacje systemów alarmowychInstalacje systemów alarmowych
Instalacje systemów przeciwpożarowychInstalacje systemów przeciwpożarowych
Instalacje monitoringuInstalacje monitoringu
Naprawa i modernizacja sieci LANNaprawa i modernizacja sieci LAN
Instalacje elektryczneInstalacje elektryczne
Audyt bezpieczeństwa elektronicznegoAudyt bezpieczeństwa elektronicznego
O usługach: typowych i niestandardowych

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

 • icon
  Instalacje systemów alarmowych
 • icon
  Sygnalizacja pożaru
 • icon
  Telewizja przemysłowa
 • icon
  Kontrola dostępu
 • icon
  Instalacje elektryczne
 • icon
  Audyt bezpieczeństwa
 • icon
  Naprawa i przebudowa sieci LAN

Instalacje systemów alarmowych

Systemami sygnalizacji włamania i napadu, lub sygnalizacji pożaru, nazywamy zespoły urządzeń składające się zwykle z centralki i dołączonych do niej czujników oraz różnego typu sygnalizatorów. Od konfiguracji zestawu tych urządzeń zależy przede wszystkim oferowana cena jego instalacji u klienta.

 

 

W naszych instalacjach w większości przypadków montujemy sprzęt firm DSC (Kanada) oraz SATEL (Polska), ze względu na bardzo wysoką niezawodność. Zaletą tego sprzętu jest także łatwość prowadzenia serwisu u klientów przy bieżącym dostępie do części zamiennych oraz możliwość prostej rozbudowy zainstalowanego systemu. Firmy te oferują pełną gamę czujników, centrali i urządzeń peryferyjnych potrzebnych do zabezpieczenia każdego obiektu – od domku letniskowego po centralę dużego banku.

Oferowane systemy alarmowe produkowane są w wersjach zarówno przewodowych, jak i bezprzewodowych. Opcja alarmów bezprzewodowych jest wygodna dla użytkowanych obiektów, ponieważ nie narusza estetyki wnętrz.

Najpopularniejsze dołączane do tego typu systemów czujniki to:

- czujnik ruchu na bazie podczerwieni i mikrofal

- czujnik dymu, ognia, gazu, dwutlenku węgla

- czujnik zbicia szkła i wibracji

- czujnik przekroczenia zaprogramowanej temperatury

-czujnik magnetyczny otwarcia okna lub drzwi.

 

Najpopularniejsze urządzenia sygnalizacyjne:

- sygnalizatory akustyczno-optyczne,

- dialery telefoniczne, dialery GSM wysyłające dowolny komunikat na podany numer,

- modemy LAN oraz GSM wysyłające szczegółowe informacje do stacji monitorowania

- urządzenia hybrydowe do pełnej dwustronnej łączności z nadzorowanym obiektem

Mgła ochronna

Chcieliśmy zwrócić Państwa uwagę na nowość, jaką oferuje branża security, czyli generatory mgły ochronnej. Urządzenia te są nowoczesną formą zapobiegania włamaniu i aktom wandalizmu w momencie, gdy sprawcy udało się wejść do środka naszego domu bądź biura.

Uruchomiony generator wytwarza bezpieczną, suchą mgłę, która powoduje dezorientację i skutecznie odstrasza włamywaczy. Urządzenie jest łatwe w montażu na ścianach lub sufitach w chronionym pomieszczeniu, może też być podłączone do otworów i kratek wentylacyjnych.

Systemy przeciwpożarowe

Jedną z proponowanych przez nas usług jest instalacja systemów sygnalizacji pożaru, równie potrzebna w biurach, jak i w domach prywatnych. System przeciwpożarowy pozwala na wczesne wykrycie zagrożenia pożarem. Alarmuje obsługę w momencie wykrycia dymu, reaguje również na podwyższoną temperaturę. Jego zadaniem jest niedopuszczenie do rozprzestrzenienia się ognia w budynku. Zapobiega niebezpieczeństwu na etapie, kiedy jeszcze reakcja straży pożarnej nie jest konieczna.

 

Klawiatura HELP

 

Podstawowymi elementami systemu przeciwpożarowego są czujniki. Do najpopularniejszych należą czujniki dymu, które z dużą dokładnością wykrywają zawiesinę drobnych cząstek w powietrzu. Z kolei czujniki temperatury reagują na jej szybki wzrost lub przekroczenie określonych dla pomieszczenia parametrów ciepła.

Jeszcze do niedawna powszechnie stosowano w instalacjach przeciwpożarowych czujniki izotopowe, powoli wycofywane z rynku. Ich montaż stał się nieekonomiczny m.in. z uwagi na szczegółowe przepisy dotyczące składowania urządzeń, które zawierają pierwiastki radioaktywne. Natomiast wartym rozważenia rozwiązaniem stały się obecnie systemy wykrywania pożaru oparte na instalacji rurek zasysających powietrze. Rozprowadzone w każdym chronionym pomieszczeniu rurki doprowadzają tlen do wspólnej centrali, która analizuje jego skład pod kątem ewentualnego zadymienia. Do podstawowego zestawu czujników możemy dołączyć sensory wykrywające ulatniające się dwutlenek węgla i gaz z instalacji grzewczych oraz cięższy od powietrza, a gromadzący się np. w kanałach warsztatowych gaz LPG.

Jakie systemy przeciwpożarowe proponujemy?

W instalacjach przeciwpożarowych opieramy się prawie wyłącznie na proponowanych przez polskiego producenta urządzeniach firmy Polon-Alfa. Systemy te zdobyły nasze uznanie m.in. za wysoką jakość wykonania oraz niezawodność. Ponadto producent ten stale poszerza ofertę elementów peryferyjnych i oprogramowania, które są zintegrowane ze starszymi modelami urządzeń.

Systemy sygnalizacji pożaru z Polon-Alfa mają wiele zalet, które nie kończą się na wykryciu dymu lub ognia. Pierwsza reakcja zainstalowanego systemu polega na uruchomieniu alarmu przeciwpożarowego oraz wysłaniu sygnału do jednostki straży pożarnej. Od momentu wykrycia zagrożenia do czasu reakcji osób zaalarmowanych, w budynku automatycznie otworzą się okna w celu przewietrzenia zadymionych pomieszczeń. W sytuacji pożaru system zamknie klimatyzację i wentylację oraz sprowadzi na parter i wyłączy windy w budynku.

Kompletny system przeciwpożarowy umożliwia również bieżące monitorowanie działania wszystkich zainstalowanych urządzeń. Do tego celu można użyć programu do wizualizacji (Veno), w którym nanosimy monitorowane punkty lub plan budowlany obiektu. Służy to przede wszystkim skróceniu czasu reakcji na wszelkie zdarzenia techniczne, ale też podnosi wygodę użytkowania przez generowania oczywistych komunikatów w formie piktogramów.

Kamery do monitoringu

Telewizja przemysłowa, którą kiedyś określano skrótem CCTV (closed-circuit television – dosł. telewizja o zamkniętym obwodzie), już tylko w nielicznych instalacjach funkcjonuje w takiej formie. Różnorodność i miniaturyzacja kamer do monitoringu pozwoliła na zastosowania podglądu w każdym, nawet trudnodostępnym miejscu. Używamy monitoringu  od nadzoru wjazdu do domu, po kontrolę wnętrza silników spalinowych, gdzie instalacja najnowszych kamer jest również możliwa.

 

PM5544_with_non-PAL_signals

 

Obecnie niemal wszystkie dostępne na rynku kamery do monitoringu podłączane są do cyfrowych rejestratorów obrazu lub posiadają wewnętrzny interfejs do jego zapisu. Normą stał się też zdalny nadzór  przez internet, chociaż macierze dysków pozwalają na kilkumiesięczną ciągłą rejestrację obrazu z wielu monitorowanych miejsc jednocześnie. W ten sposób monitoring może być obsługiwany przez jedną osobę, która pełni nadzór nad rozległym obszarem lub wielko powierzchniowym budynkiem. Pomagają w tym specjalne algorytmy wykrywania ruchu oraz śledzenia obiektów. Dodatkowo oprogramowanie automatycznie wyświetla na monitorze potencjalnie najważniejszy w danej chwili obraz.

Monitoring z użyciem kamer cyfrowych IP

Kolejnym etapem rozwoju monitoringu wizyjnego jest stopniowe odchodzenie od kamer analogowych na rzecz kamer IP. Barierą, która nadal stoi na drodze do powszechności sprzętu IP, jest stosunkowo wysoka cena urządzeń. Sprawy nie ułatwia również konieczność budowania infrastruktury sieciowej, która pozwala na przepływ bardzo dużych strumieni danych, ale postęp jest nieunikniony i zwłaszcza dzięki rozwojowi techniki światłowodowej, w tej chwili już większość systemów opartych jest o kamery IP transmitujące obraz HD.

Z kolei bezprzewodowe, mobilne kamery cyfrowe obsługiwane są przez rejestratory sprzężone z oprogramowaniem, które śledzi ich położenie przez GPS. Takie rozwiązania systemowe stosowane są m.in. do zabezpieczenia konwojów bankowych. Pokazują aktualny obraz i położenie na mapie poruszającego się obiektu.

Monitoring w naszych usługach

Jako specjaliści od instalacji systemów monitoringu oferujemy Państwu możliwość skorzystania z różnych opcji usługi. Elementy systemu pozostawiamy ostatecznie do Państwa wyboru, jednak gwarantujemy doradztwo w zakresie dopasowania ich do obiektu. Na etapie użytkowania monitoringu zapewniamy także serwis, o którym więcej przeczytają Państwo w naszej strefie klienta.

Kontrola dostępu

Kontrola dostępu to bardzo szerokie pojęcie, ale dla potrzeb instalacji elektronicznych rozumiemy je jako zespół urządzeń, które umożliwiają dostęp do pomieszczenia, terenu lub informacji tylko osobom uprawnionym. Bardzo często kontrola dostępu powiązana jest też z rejestracją czasu pracy. Do niedawna sprawne działanie instalacji możliwe było dzięki klawiaturze kodowej, czytnikom kart magnetycznych czy też tzw. kluczy sprzętowych umiejscowionych w gnieździe USB. Dzisiaj do sprawowania kontroli dostępu używa się głównie czytników w karcie zbliżeniowej lub różnego rodzaju pastylek i breloczków z wbudowanym urządzeniem komunikacyjnym, tzw. transponderem. Urządzenie przypisane jest do konkretnego użytkownika. Karty takie uruchamiają mechaniczne zabezpieczenia drzwi, bram, rygli czy szlabanów, które otwierane są tylko na zaprogramowany czas. Ze względu na brak bezpośredniego kontaktu pomiędzy kartą a czytnikiem są trwalsze i nie wymagają baterii. Mają także znikomą wartość, co w przypadku zagubienia czy zniszczenia pozwala na natychmiastowe wyprogramowanie z systemu i wydanie duplikatu karty.

 

 

Nowe i sprawdzone rozwiązania z zakresu kontroli dostępu

Najnowszą technologię kontroli dostępu reprezentują coraz doskonalsze czytniki odcisków palców, siatkówki oka czy układu naczyń krwionośnych, które zbierają dane absolutnie niepowtarzalne dla każdego z użytkowników. Sprzęt tego typu nie wymaga użycia jakichkolwiek kart lub kodów – działa na indywidualny „profil dostępu”.

Obok wprowadzanych na rynek zaawansowanych nowości technologicznych funkcjonują sprawdzone, starsze rozwiązania, które cały czas nie wychodzą z użycia. Przeciwnie – ewoluują, w dalszym ciągu przydając się w podstawowych działaniach. Przykładem takiego postępu są pętle indukcyjne, przy użyciu, których posiadacz karty parkingowej nie musi wysiadać z samochodu, aby była odczytana przez sterownik szlabanu na wjeździe i wyjeździe, czy po prostu czytniki rejestracji pojazdu spełniającej funkcje identyfikatora przypisanego do uprawnionej osoby.

Kontrola dostępu w naszych usługach

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz wszechstronnej znajomości branży security możemy zaoferować Państwu każde z powyżej opisanych rozwiązań. Zajmujemy się montażem zarówno sprawdzonych, unowocześnionych systemów, jak i najnowszych technologii kontroli dostępu.

Instalacje elektryczne, inteligentny dom

W zakresie instalacji elektrycznych zajmujemy się nie tylko klasycznymi modelami osprzętu, który dostarcza prąd do odbiorników i oświetlenia o różnej mocy. Obecnie stosowane rozwiązania pozwalają nam na dużo więcej. Na popularności zyskuje nasza usługa montażu instalacji, które sprzęgają działanie kilku niezależnych mediów takich jak klimatyzacja, ogrzewanie, sieć komputerowa czy też automatyczne bramy i rolety. Cele montowanych przez nas nowoczesnych instalacji elektrycznych to m.in. zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników budynku, oszczędność i wygoda.

 

domek-z-pieniędzy

Stosunkowo częstym rozwiązaniem jest na przykład połączenie układów dozoru z oświetleniem. Wyłącza się ono w momencie opuszczenia budynku przez użytkownika lub odwrotnie – włączenie pełnego oświetlenia terenu następuje w momencie uaktywnienia się alarmu. Nowoczesne instalacje elektryczne umożliwiają także sterowanie otwarciem okien dachowych, zewnętrznych żaluzji okiennych czy też rolet antywłamaniowych. Mogą zostać połączone w taki sposób, aby reagować na pogodę, za co odpowiadają czujniki deszczu czy śniegu. Czujniki temperatury powodują zasłonięcie lub otwarcie rolet, reagując na nasłonecznienie. Z kolei czujniki zmierzchowe regulują cykl dzień/noc, którego sygnały potrzebne są np. do utrzymania komfortu ogrzewanych pomieszczeń. Każde z tych rozwiązań prowadzi do znacznych oszczędności m.in. poprzez zmniejszenie kosztów korzystania z klimatyzacji czy też ogrzewania budynku.

Wykonujemy również instalacje niskoprądowe, w tym sieci komputerowe UTP oraz światłowodowe oraz wszelkie układy automatyki, które umożliwiają sterowanie szlabanami, bramami mechanicznymi czy bramkami kierującymi ruchem ludzi i pojazdów. Z różnorodnych dostępnych na rynku rozwiązań możliwe jest dobranie spójnego systemu, który sprawnie i niezawodnie spełniać będzie swoje funkcje. Wybór funkcji jest już sprawą ustalaną indywidualnie z osobami zainteresowanymi konkretną instalacją elektryczną.

Audyt bezpieczeństwa elektronicznego

Utrata prywatności niesie za sobą wiele zagrożeń, a kradzież informacji z biur i pomieszczeń prywatnych jest narastającym procederem. Dlatego oferujemy Państwu usługi z zakresu wykrywania, lokalizacji i niszczenia urządzeń podsłuchu oraz nieautoryzowanego monitoringu video. Usługa tego typu może obejmować sprawdzenie jednej lub wielu form zagrożeń prywatności. Nasze postępowanie zależy od decyzji klienta i może być zrealizowane według przykładowych scenariuszy, które opisujemy poniżej.

 

 

Zagrożenia, jakie należy wyeliminować dla otwartej rozmowy w danym pomieszczeniu, to wszelkiego rodzaju urządzenia podsłuchowe i rejestrujące jej treść i obraz rozmówców, które występują w formach:

 • podsłuchu poprzez nadajniki radiowe, instalacje telefoniczne, sieci LAN, sieć zasilającą 230 V,
 • kamer przewodowych i bezprzewodowych,
 • dyktafonów, miniaturowych rejestratorów dźwięku i obrazu,
 • podsłuchu, podglądu przez pasmo GSM i GPRS,
 • podsłuchu na zasadzie odczytu przenoszenia drgań sejsmicznych ścian, stropów, okien i drzwi z przetwornikami stetoskopowymi,
 • podsłuchu na zasadzie zdalnego przenoszenia drgań uchwyconych przez bardzo czułe mikrofony kierunkowe lub przetworniki laserowe, które pozwalają na skuteczną pracę urządzenia z odległości kilkuset metrów.

 

Eliminacja podsłuchu i podglądu w formie nadajników radiowych

Eliminacja podsłuchu i podglądu w formie nadajników radiowych polega na selektywnym lub jednoczesnym zablokowaniu sygnałów serwisowych systemów komunikacyjnych takich jak: DECT, GSM 900, GSM 1800, 3G, 4G, WiMAX, UMTS, WiFi, Bluetooth. Blokada sygnału następuje poprzez użycie urządzenia zagłuszającego umieszczonego w pomieszczeniu, w którym prowadzone są rozmowy. Zainstalowany w urządzeniu zagłuszacz blokuje na 60 sekund każdą realną próbę wykrytego niebezpiecznego połączenia radiowego. Praca zagłuszacza jest czasowa ze względu na wysoki poziom wytwarzanego pola elektromagnetycznego, które w ciągłej formie może być szkodliwe dla zdrowia. Prawidłowo skalibrowane urządzenie nie może blokować np. telefonów komórkowych czy łączności sieci komputerowych poza chronionym pomieszczeniem. Dlatego przed operacją należy zabezpieczyć pomieszczenie osłoną elektrostatyczną, czyli tzw. klatką Faradaya. Chroni ona pozostałe w budynku urządzenia przed działaniem wytwarzanego pola magnetycznego.

Używanie zagłuszaczy fal radiowych na terenie UE jest legalne, ale tylko w przypadku uprawnionych służb.

 

Eliminacja kamer z nadajnikiem lub mikro rejestratorem, dyktafonów cyfrowych i analogowych

Wykrycie innych urządzeń podsłuchowych, w tym dyktafonów, pluskiew emitujących sygnał tylko pobudzony z zewnątrz i wszelkiego sprzętu pracującego pasywnie, jest o wiele trudniejsze. Operacja wymaga zastosowania skanowania zbliżeniowego. Znalezienie urządzeń wyłączonych, uśpionych, pozbawionych zasilania możliwe jest przy zastosowaniu skanowania tzw. złączy nieliniowych. Sprawdzamy w ten sposób, czy w ścianach, suficie, przedmiotach lub pod ubraniem rozmówcy ukryte są elementy półprzewodnikowe, bez których niemożliwe jest działanie żadnego urządzenia elektronicznego. Dla potrzeb skanowania konieczne jest zbliżenie do obiektu na odległość 50-100cm.

Eliminacja podsłuchu sejsmicznego i laserowego

Rzadszą ale realną potrzebą jest eliminacja podsłuchu sejsmicznego i laserowego, zdalnie odbierającego dźwięk i drgania wibroakustyczne. Wykorzystywane są do tego czułe mikrofony podłączane do rur wodnych lub gazowych, konstrukcji budynku lub skierowane na okna pomieszczenia, co dzieje się w przypadku przetworników laserowych. Podsłuch tego typu eliminuje się za pomocą zagłuszaczy akustycznych, które generują szumy przeszkadzające w odbiorze dźwięku. Można je uzyskać poprzez umieszczenie w podsłuchiwanym pomieszczeniu głośników oraz przetworników wibracyjnych. Zespół urządzeń generatora szumów montuje się na stałe, a następnie kalibruje za pomocą specjalnego oprogramowania analizy spektralnej dźwięku, z uwzględnieniem kubatury obiektu, zastosowanych materiałów budowlanych i ilości okien. Utworzona w ten sposób „akustyczna tarcza” jest nieprzepuszczalna dla ludzkiego głosu oraz wszelkich dźwięków powstających w pomieszczeniu, które mają niższą amplitudę niż generowany szum.

Ochrona dyskrecji rozmów w wersji mobilnej

Ostatnim elementem naszej oferty zabezpieczeń przed podsłuchem jest propozycja zastosowania urządzeń ochrony osobistej. Sprzęt, którym się posługujemy, jest wariantem stosowanym w przypadku ważnych negocjacji w nieznanym środowisku. Skanuje pasmo radiowe, porównując stan tła elektromagnetycznego na zewnątrz pomieszczenia, z natężeniem pola elektromagnetycznego w pomieszczeniu, w którym prowadzone są rozmowy. Uruchomiony alarm sygnalizuje prawdopodobieństwo sytuacji, że rozmówca może mieć przy sobie np. włączony telefon komórkowy. Skanery tego typu są wielkości pagera i alarmują użytkowników dyskretną wibracją.

Kontrolę rozmów w obcym środowisku można przeprowadzić również za pomocą zestawu walizkowego. Składa się on ze słuchawek z mikrofonami oraz zewnętrznego generatora, który za pomocą specjalnego algorytmu zniekształca dźwięk ludzkiego głosu emitowanego w pomieszczeniu rozmów. W rezultacie otrzymujemy efekt zakłócenia tła akustycznego do tego stopnia, że niemożliwe staje się odfiltrowanie rozmowy przez podsłuchującego.

Naprawa uszkodzonych i zaniedbanych systemów

Nasze usługi przewidują możliwość naprawy uszkodzonych i zaniedbanych systemów zabezpieczeń. Niesprawne systemy alarmowe lub instalacje telewizji przemysłowej niekoniecznie wiążą się z koniecznością całkowitej wymiany urządzeń. Na życzenie klienta przeprowadzamy testy przejętego sprzętu, z myślą o ograniczeniu wydatków związanych z jego naprawą. Bardzo częstym rozwiązaniem jest ponowne wykorzystanie eksploatowanych urządzeń w połączeniu z nowymi elementami. Każda tego typu usługa poprzedzona jest bardzo staranną, wykonaną w porozumieniu z klientem, analizą techniczną i ekonomiczną rewitalizacji używanych zabezpieczeń.

Naprawa i przebudowa sieci LAN

Sieć LAN (Local Area Network) jest najpopularniejszą formą połączenia pracy komputerów w biurach, instytucjach, na osiedlach, w szkołach. Umownie mówimy o niej wówczas, gdy odległość pomiędzy urządzeniami nie przekracza kilku kilometrów. Transmisja pomiędzy komputerami możliwa jest dzięki zastosowaniu skrętki miedzianej, światłowodu lub urządzeń bezprzewodowych. Obecnie sieci LAN używane są lokalnie zarówno do przesyłu danych, jak i treści multimedialnych.
Szybki rozwój technologii światłowodowej powoduje, że możliwości co do wykonywania operacji oraz ilości przepływu danych w ramach lokalnej sieci są coraz szersze. Dlatego oferujemy naprawę i przebudowę sieci LAN, modernizując ją m.in. w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa i ochrony danych. Dostosowujemy jej działanie do liczby użytkowników oraz lokalizacji. Prowadzimy modernizację pod kątem niezawodności oraz odporności na zakłócenia, jednocześnie mając na uwadze redukcję kosztów związanych z jej użytkowaniem. Oferujemy również usługę serwisu, w ramach której zapewniamy szybką reakcję na awarie sieci.

bosch aper novus dsc satel polon fortec hikvision idesco nedap
Instalowane urządzenia

Do budowy naszych instalacji używamy urządzeń wiodących firm branży security.

W zakresie telewizji przemysłowej i telewizji IP są to takie marki jak BOSCH, APER, NOVUS.

W zakresie systemów alarmowych DSC, Satel, Polon czy Aritech.

 

Montowany sprzęt posiada wszelkie stosowne atesty i certyfikaty firm ubezpieczeniowych co pozwala na poważne obniżenie kosztów ubezpieczenia.

 

Gwarancja na sprzęt oraz wykonane instalacje udzielana jest na 24 lub 36 miesięcy. W przypadku ewentualnych uszkodzeń elementów systemów zabezpieczeń po okresie gwarancyjnym, u stałych klientów wszelkie usterki usuwane są na preferencyjnych warunkach kosztów serwisu.

Bardzo korzystnym rozwiązaniem dla klientów jest również stała umowa serwisowa i konserwacyjna, gwarantująca reakcję w razie powstania uszkodzenia  ciągu 4 godzin, oraz jeżeli usterki nie da się usunąć na miejscu zastępczy sprzęt zamontowany w miejsce zdemontowanego do naprawy warsztatowej.